ПОРАДИ ДЛЯ ІДЕАЛЬНОЇ ПОДОРОЖІ
Замовляйте страви місцевої кухні завжди та скрізь.
Смачна їжа – запорука гарної подорожі. Їжа, мабуть, найяскравіше відображає спосіб життя будь-якої країни і є важливим фактором при виборі напрямку. Більше половини мандрівників по всьому світу (54%) під час своїх поїздок прагнуть куштувати нові страви, а 22% подорожують виключно заради смачної їжі.
01
порада перша
СПРОБУВАТИ НА СМАК
Головні гастрономічні регіони Європи
02
порада друга
НАСОЛОДЖУВАТИСЬ ТИМ, ЩО БАЧИШ
У подорожі намагайтеся фокусуватися тільки на кращому, враховуйте деталі: вид з кімнати, прагніть подивитися нові локації, міста, села, гуляйте різними стежками чи вулицями, обідайте в панорамних, колоритних ресторанчиках і тоді ваша подорож буде динамічною та з чудовими знімками!
Мандрівниця Мішель Но, яка об'їздила ледь не увесь світ, поділилася кількома простими, але дуже важливими порадами. Якщо ви подорожуєте з кимось, Мішель рекомендує один або два дні провести наодинці. Такий висновок вона зробила після подорожі з компанією до Парижу. Спочатку все йшло гладко, але десь на четвертий день у місці, каже дівчина, почала відчуватись певна напруга. Одному другові набридло по стійно перекладати іншим з французької, іншому - хотілося оглянути "химерні пам'ятки", які не цікавили решту компанії.
Врешті вони вирішили взяти "вихідний один від одного". Кожен міг робити усе, що завгодно, не турбуючись про те, що думають інші. "Я, чесно кажучи, не впевнена, чи залишились би ми друзями, якби тоді не влаштували такий день суто для себе" - наголосила Мішель.
"
Подорожуйте далеко, широко і з відкритим серцем!
Щоб подорож вийшла вдалою, важливо перейти на режим open mind: дивитися на світ широко розплющеними очима, приймати звичаї інших країн, пробувати все, що здається цікавим, не намагаючись адаптувати навколишню дійсність. Так стаєш більш відкритим до нових культур, їжі та нових вражень. Тому що світ такий великий та різноманітний. Треба просто дати можливість його побачити.
03
порада третя
АРОМАТ ПОДОРОЖІ
Кожна країна має свій особливий запах, який ви відчуваєте одразу при в'їзді до неї. Входячи до готелю чи кімнати, ви також відчуєте його. Ви відчуєте його на вулиці, в ресторані, на засніжених гірських спусках або коли солоні хвилі моря пеститимуть ваші стопи. Зберіть свою колекцію ароматів мандрівки.
Кожна країна має свій набір запахів, позначений географічними, культурними та кулінарними особливостями. Повітря на португальському острові Мадейра пронизане м'якими квітковими ароматами. У чарівному маленькому італійському місті на узбережжі затоки Салерно повітря напоєне ароматом цитрусових. Тропічний клімат, чудові пляжі та чарівні заходи сонця плюс аромат фруктів, прянощів та екзотики – це Карибські острови.
Вже саме повітря творить чудеса, породжує емоції, які важко висловити словами. Насправді аромат країни, одна з найголовніших її цінностей. Адже аромат, запах – це не річ, а стан, він відкладається в пам'яті, і навіть через час викликає найприємніші спогади про ту чи іншу подію, країну, людину.
Запах народу
є його невід'ємною історичною прина-
лежністю.
Карл Фогт
"
-
Слов'яни пахнуть травами.
-
Тайці - імбиром та кокосом.
-
Жителі джунглів – димом.
-
Китайці пахнуть солодкуватим жиром і мускусом, багато жителів півдня - цибулею порієм.
-
Африка пахне сандаловим деревом.
-
Цейлонці пахнуть прянощами.
-
Індіанці пахнуть приємно. Вони вміють зберігати запахи хороших подій і потім насолоджуватися ними.
-
Філіппінці мають солодкуватий запах.
-
Кожна країна, кожен народ мають свій запах та смак – це правда.
Так влаштований найдавніший мозок людини, який відповідає за пам'ять.
04
порада четверта
CЛУХАТИ І ЧУТИ
У подорожі завжди користуйтесь послугами якісного гіда. Екскурсовод — це голос міста. Від нього залежить, чи полюбить людина це місце. Спілкуйтеся з місцевими жителями (навіть якщо ви знаєте всього 4 слова їхньою мовою), ловіть звуки природи: насолоджуйтесь шумом прибою, щебетанням птахів, щасливим сміхом та шелестом водоспадів. Так ви зможете розфарбувати свою подорож самобутніми фарбами, урізноманітнити її історіями та оповіданнями.
"
Екскурсовод - це голос міста.
Що відрізняє Ідеального гіда від решти?
У відповідь на це запитання перше, що спадає на думку, - приголомшливі знання!
«А – ні», Знання кожна людина може здобути сама. Головні оцінки: чи добре чути, чи правильно вказується об'єкт, зоровий контакт.
До чого я це веду, професійний (ліцензований) гід - це і є ідеальний гід, тому що він ставить Ваш комфорт та безпеку на перше місце, його так навчили. Ви навіть і не розумієте чому вам так цікаво та спокійно на екскурсії. Ну а якщо гід ще й харизматична суперзірка – а я таких знаю, володіє матеріалом, – то вам дуже пощастило!
05
порада п'ята
ДОТИК ПРОБУДЖУЄ ПОЧУТТЯ
Живіть у моменті тут і зараз. Створюйте «зачіпки», щоб зафіксувати свої почуття та емоції від усього, що вам приємно. Так, ви зберете колекцію щасливих моментів.
У подорожах часто хочеться зупинити момент і зробити так, щоб він закарбувався у свідомості. Це те, чого нам не вистачає. Ми постійно кудись поспішаємо, щось робимо і вічно нічого не встигаємо. Нові враження у подорожі дають зрозуміти, що потрібно отримувати задоволення від моменту, в якому перебуваєш.
Ми рекомендуємо вам опрацювати установку «жити тут і зараз», проживати свою подорож, ловити задоволення від кожного моменту: як прокидаєтеся вранці, відчиняєте вікно та бачите блакитне-блакитне море. Вас сповнює радість, і безтурботна усмішка осяює ваше обличчя. Несподівано у відкрите вікно проникає теплий південний вітерець, і легкі фіранки з ніжністю торкаються вашого тіла, вам приємно трохи лоскітно, ви знову усміхаєтеся. Сонце вже давно встало, на небі немає жодної хмарини. Ви чуєте, як хвилюються і кричать чайки. До вас доноситься аромат свіжозвареної кави та тропічних фруктів. Від запаморочливих запахів ви починаєте смакувати майбутній сніданок.
Жити тут і зараз – це вміння жити справжнім, безроздільно віддаватися поточному моменту, сприймати його всіма органами почуттів та своєю душею, розуміти та усвідомлювати цей момент, і головне діяти у ньому.
Яніна Шостак,
SEO та креативний директор туристичної агенції Бажай.